Reklama

Reklama

El. MŚ kobiet: Polskie piłkarki zaczęły zgrupowanie przed meczem w Szkocji

Wieczornym treningiem rozpoczęło się w Słubicach zgrupowanie polskich piłkarek przed sobotnim wyjazdowym meczem ze Szkocją w eliminacjach mistrzostw świata Kanada 2015. - Postaramy się spłatać Szkotkom psikusa - powiedział trener Polek Wojciech Basiuk.

Wieczornym treningiem rozpoczęło się w Słubicach zgrupowanie polskich piłkarek przed sobotnim wyjazdowym meczem ze Szkocją w eliminacjach mistrzostw świata Kanada 2015. - Postaramy się spłatać Szkotkom psikusa - powiedział trener Polek Wojciech Basiuk.

W październiku 2013 Polska w Grodzisku Wielkopolskim przegrała ze Szkocją 0-4.

Basiuk podkreślił dobre przygotowania fizyczne Szkotek i fakt, iż w przeciągu ostatnich 13 miesięcy rozegrały 23 oficjalne mecze.

- To budzi szacunek, zwłaszcza, że nie grały ze słabeuszami. Mamy bogaty materiał do analizy ich gry. Nie możemy popełnić takich błędów jak w Grodzisku - powiedział selekcjoner.

Z powodu kontuzji wypadły ze składu Marta Stobba (BV Cloppenburg/Niemcy) i Joanna Płonowska (AZS Wrocław). Zastąpiły je Sofia Gonzalez (AZS Wrocław) i Agata Guściora (Górnik Łęczna).

Reklama

Polki w Słubicach trenować będą do piątku, kiedy polecą do Szkocji. Sobotni mecz zostanie rozegrany w Motherwell o godz. 18.30. Poprowadzi go Zuzana Kovacova (Słowacja).

Po pierwszej części kwalifikacji "Biało-czerwone" zajmują trzecie miejsce w grupie, za Szkotkami i Szwedkami. Rywalami są także zespoły Wysp Owczych, Irlandii Północnej oraz Bośni i Hercegowiny.

Eliminacje potrwają do września. Do turnieju finałowego awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z siedmiu grup, a cztery drużyny z drugich lokat z najlepszym bilansem punktowym rozegrają między sobą baraż o ostatnią "europejską" nominację.

Polki w ramach zimowych przygotowań były na dwóch zgrupowaniach - w Belgii i Chorwacji. Podczas pierwszego w lutym rozegrały trzy mecze: z Belgią (0-1), Anderlechtem Bruksela (1-1) i Luksemburgiem (12-0). W marcowym turnieju Istria Cup "Biało-czerwone" pokonały drugą reprezentację USA 2-0, Chorwatki 3-1 i przegrały z Węgierkami 1-4.

Dotychczasowe wyniki meczów biało-czerwonych w eliminacjach:

Szwecja - Polska           2-0

Polska- Wyspy Owcze        6-0

Polska- Szkocja            0-4

Irlandia Północna - Polska 0-3

Tabela grupy 4:

                           M Pkt Bramki

1. Szkocja                 4 12 20-2

2. Szwecja                 3  9 8-0

3. Polska                  4  6 9-6

4. Irlandia Płn.           3  1 0-5

5. Bośnia i Hercegowina    3  1 0-8

6. Wyspy Owcze             3  0 2-18

Mecze Polek w roku 2014:

5 kwietnia: Szkocja - Polska

8 maja: Wyspy Owcze - Polska

18 czerwca:Bośnia i Hercegowina - Polska

21 sierpnia: Polska - Szwecja

13 września: Polska - Irlandia Północna

17 września: Polska - Bośnia i Hercegowina.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy