Reklama

Reklama

El. MŚ kobiet. Norweskie media: Polki okazały się nieoczekiwanie silne

Polska zremisowała bezbramkowo z Norwegią, co uchodzi za niespodziankę w wykonaniu "Biało-Czerwonych". Wywołało to krytyczne komentarze w skandynawskim kraju, gdzie występ drużyny oceniono jako wyjątkowo słaby.

"Norweżki bardzo rozczarowały wyjątkowo słabym meczem, lecz należy przyznać, że to rywalki okazały się nieoczekiwanie silne" - skomentował dziennik "Dagsavisen".

"Norweżki, będące murowanymi faworytkami, nie doceniły przeciwniczek, zagrały cieniutko i wpadły na polską minę, która je skutecznie zatrzymała. Ten remis to właściwie porażka" - podsumował "Verdens Gang".

Kanał telewizji NRK stwierdził, że w czwartek spotkały się zespoły, które dzieli 17 miejsc w rankingu FIFA, lecz na boisku w ogóle nie było widać tej różnicy. "To był ciężki dzień dla Norweżek, które w Polsce poległy" - zaznaczono.

Reklama

El. MŚ kobiet. Polska - Norwegia. Wynik 0-0

Polska - Norwegia. Duży sukces - Polki zatrzymały liderki

"Polki według tej klasyfikacji miały być lekką zdobyczą i dawczyniami punktów, ale okazały się zaporą nie do przejścia, wsypując skutecznie piasek w koła naszej drużyny" - skomentowała stacja.

Kanał TV2 ocenił, że "słabą Norwegię stać było tylko na 0:0 i uratowanie jednego punktu, co i tak jest dobrym wynikiem w meczu, w którym rywalki grały z poświęceniem i agresywnie. Mogło skończyć się gorzej".

"Mieliśmy wiele okazji na bramki, lecz nie udało się przejąć kontroli nad przebiegiem meczu. Po takim spotkaniu należy tylko pogratulować Polkom i się im ukłonić" - powiedział trener Norweżek Martin Sjoegren na antenie TV2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje