El. MŚ: Dania - Armenia 1-0 w "polskiej" grupie

Dania pokonała 1-0 Armenię w meczu pierwszej kolejki w "polskiej" grupie E eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2018.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji MŚ!

Od pierwszej minuty meczu w Kopenhadze grę prowadzili Duńczycy i szybko uradowali swoich kibiców bramką.

W 17. minucie gospodarze przeprowadzili kapitalną akcję środkiem. Viktor Fischer zagrał piętą, a Christian Eriksen płaskim strzałem z kilkunastu metrów nie dał szans bramkarzowi gości.

Piłkarze Danii poszli za ciosem, ale marnowali seryjnie dobre okazje do podwyższenia.

W 62. minucie Peter Ankersen nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji, przegrywając pojedynek z bramkarzem Arsenem Beglaryanem.

Dziesięć minut później gospodarze zmarnowali nawet karnego po faulu na Fischerze. Bramkarz Armenii obronił strzał z jedenastki Eriksena, a także dobitkę Yussufa Poulsena.

Duńczycy będą kolejnymi rywalami reprezentacji Polski - 8 października w Warszawie.

Dania - Armenia 1-0. Składy, bramki, kartki

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Danii | eliminacje MŚ 2018