El. MŚ. Czarnogóra - Rumunia 1-0 w "polskiej" grupie

W starciu grupowych rywali Polaków Czarnogóra pokonała Rumunię 1-0 po bardzo słabym meczu ósmej kolejki eliminacji mistrzostw świata, które w przyszłym roku odbędą się w Rosji.

Eliminacje MŚ - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę "polskiej" grupy!

Oba zespoły rozpoczęły spokojnie i wolno, na stojąco, rozgrywały piłkę, dlatego długo nikomu nie udało się wypracować dobrej sytuacji strzeleckiej.

W 17. minucie Czarnogórcy zaskoczyli rywali i stuprocentową okazję miał Fatos Beciraj, ale nie trafił w bramkę z 12 metrów. Po chwili do strzału przewrotką w polu karnym Rumunów składał się Stevan Jovetić, lecz został zablokowany. W 23. minucie na zaskakujący strzał zza pola karnego zdecydował się Adam Maruszić i sprawił sporo problemów bramkarzowi, ale Ciprian Tatarusanu sparował piłkę na rzut rożny.

W 30. minucie Jovetić wpakował piłkę do siatki, jednak sędzia nie uznał gola. Jego zdaniem stojący blisko bramki Marko Veszović przeszkodził w interwencji Ciprianowi Tatarusanu i dlatego arbiter zdecydował się odgwizdać spalonego.

W 38. minucie huknął Marko Janković, ale spudłował. Rumuni skontrowali, ale Danijel Petković obronił groźny strzał z narożnika pola karnego.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Żaden z zespołów nie zachwyca, a gra toczy się głównie w środku pola. Okazji strzeleckich jest jeszcze mniej niż w pierwszej połowie, a jeśli już są, to piłka przelatuje daleko od bramki, jak po strzałach Adama Maruszicia czy Bogdana Stancu.

W 75. minucie Maruszić dośrodkował z prawej strony, a Jovetić piękną "główką" z kilkunastu metrów zaskoczył bramkarza i czarnogórscy fani szaleli z radości.