El. MŚ: Brazylia zatrzymana!

Ani kompletu punktów, ani nawet gola nie udało się zdobyć Brazylijczykom w 5. kolejce eliminacji piłkarskich MŚ 2006 w strefie południowoamerykańskiej.

Obrońcy tytułu z Korei i Japonii bezbramkowo zremisowali w Asuncion z reprezentacją Paragwaju.

Na stadionie Defensores del Chaco Brazylijczycy nie zaimponowali, mając olbrzymie kłopoty z ofiarną i zaciętą defensywą gospodarzy.

Roberto Carlos był bliski zdobycia prowadzenia dla Brazylii w 37. minucie, ale jego potężne uderzenie trafiło w boczną siatkę.

Jeszcze lepszą okazję zmarnował w II połowie Ronaldo. Napastnik Realu Madryt w sytuacji sam na sam z Ricardo Tavarellim nie trafił w światło bramki.

Trener Brazylii Carlos Alberto Parreira był jednak zadowolony z jednego punktu, który pozwolił jego zespołowi przesunąć się na trzecie miejsce w grupie. - Nie można oczekiwać, że po zaledwie jednym wspólnym treningu piłkarze będą grali na takim samym poziomie jak w swoich klubach - powiedział selekcjoner mistrzów świata

Brazylia z dwoma zwycięstwami i trzema remisami na koncie (9 pkt) zajmuje 3. miejsce w grupie. Prowadzi Argentyna (11 pkt) przed Paragwajem (10 pkt).

Na czwarte miejsce awansowała Wenezuela po efektownej wyjazdowej wygranej 3:0 nad Urugwajem. Natomiast pierwsze zwycięstwo w tych eliminacjach odnieśli piłkarze Kolumbii, pokonując w Limie reprezentację Peru 2:0.

Paragwaj - Brazylia 0:0

Widzów: 43 000. Sędziował: Oscar Ruiz (Kolumbia)

Paragwaj - Ricardo Tavarelli; Francisco Arce, Julio Cesar Caceres (73-Paulo da Silva), Carlos Gamarra, Denis Caniza; Carlos Paredes, Delio Toledo (58-Jorge Campos), Julio Cesar Enciso, Carlos Bonet