Reklama

Reklama

El. MŚ: Boruc straci miejsce w kadrze?

Czy Artur Boruc nadal będzie strzegł polskiej bramki? Golkipera Celtiku Glasgow w dużym stopniu obwinia się za przegrane eliminacje do mistrzostw świata w RPA.

To po błędach Boruca przegraliśmy spotkanie ze Słowacją w Bratysławie (1:2) i Irlandią Płn w Belfaście (2:3). Boruc miał także udział przy straconym golu w zremisowanym 1:1 meczu z Irlandią Płn w Chorzowie. Tymczasowy trener reprezentacji Stefan Majewski poważnie zastanawia się nad wysłaniem powołania do bramkarza Celtiku na ostatnie dwa mecze eliminacyjne z Czechami i Słowacją. "Jeszcze nie podjąłem decyzji. Nie wie, czy go powołam" - stwierdził krótko Majewski na łamach "Przeglądu Sportowego".

Reklama

Jeśli nie Boruc, to kto? Szansę gry w drużynie narodowej mogą otrzymać Wojciech Kowalewski, Tomasz Kuszczak, Łukasz Załuska i Jerzy Dudek. Problem w tym, że z wymienionej czwórki jedynie Kowalewski występuje regularnie w Iraklisie Saloniki. Kuszczak jest rezerwowym w Manchesterze United. Załuska jest zmiennikiem Boruca w Celtiku, a Dudek nie ma szans wygrać rywalizacji z Ikerem Casillasem w Realu Madryt. Jest jeszcze Łukasz Fabiański z Arsenalu Londyn, ale on w dalszym ciągu leczy kontuzję.

"Kowalewski to profesjonalista, gość z charakterem. Gra regularnie w klubie. Pamiętam go jeszcze z czasów Jerzego Eengela i wydawało mi się, że zrobi większą karierę" - powiedział Józef Młynarczyk, który jest głównym kandydatem do objęcia funkcji trenera bramkarzy w reprezentacji.

"Zastanowiłbym się nad kandydaturą Dudka. Swoje dla reprezentacji kiedyś zrobił, teraz co prawda nie gra w klubie, ale według mnie jest to jakaś alternatywa" - podkreślił Młynarczyk.

Z bramkarzy z polskiej ligi największe szanse na powołanie ma Sebastian Przyrowski z Polonii Warszawa. W gronie potencjalnych kandydatów wymienia się także golkipera Lecha Poznań Grzegorza Kasprzika. "Wydaje mi się, że najbliższe mecze nie są najlepszym czasem na eksperymenty. Dlatego w przypadku Kasprzika jestem zdania, żeby najpierw ustabilizował formę. I tyle" - zaznaczył Młynarczyk.

CZYTAJ TAKŻE:

Majewski: Już trwa jazda ze mną

Dowiedz się więcej na temat: Kowalewski | majewski | Boruc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama