Reklama

Reklama

El. MŚ. Boliwia - Brazylia 0-0. Neymar i spółka w maskach tlenowych

Brazylia tylko zremisowała z przedostatnią w tabeli el. MŚ Boliwią. Sensacja? Nic z tych rzeczy. Mecz rozegrano w La Paz położonym 3600 m nad poziomem morza. "Canarinhos" skorzystali w przerwie z masek tlenowych.

El. MŚ - Ameryka Płd. - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Duża wysokość nad poziomem morza sprawia, że organizm otrzymuje mniej tlenu. Przyjezdni piłkarze mają ogromne problemy, podczas gdy miejscowi są przyzwyczajeni do wysokogórskich warunków, co daje im wielką przewagę nad rywalami.

Na konieczność gry w La Paz narzekają prawie wszyscy, ale Boliwijczycy bronią przywileju gry w tym mieście tak skutecznie, że FIFA zrobiła wyjątek dla La Paz i zezwala na rozgrywanie tam oficjalnych meczów międzypaństwowych.

Reklama

O tym, jak trudno się gra w takich warunkach po raz kolejny przekonały się brazylijskie gwiazdy. Neymar i spółka już wcześniej zagwarantowali sobie awans na przyszłoroczny mundial w Rosji, ale w czwartek musieli swoje odcierpieć.

Choć w 16 kolejkach zdobyli aż 24 punkty więcej od Boliwijczyków, to opuszczali La Paz zadowoleni z bezbramkowego remisu.

"To nieludzkie grać w takich warunkach. Boisko, wysokość, piłka... wszystko było złe" - skomentował Neymar.

Zamieścił przy tym na Instagramie zdjęcie, jak on i jego koledzy z reprezentacji dotleniają się korzystając z masek tlenowych.

MZ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama