Reklama

Reklama

El. MŚ. Ante Cacić nie jest już selekcjonerem Chorwacji

Ante Cacić w nocy został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Chorwacji po piątkowym remisie u siebie 1-1 z Finlandią w eliminacjach MŚ 2018.

Ekipa w składzie z takimi gwiazdami jak: Luka Modrić, Ivan Rakitić, Mario Mandżukić, czy Ivan Periszić, nie poradziła sobie ze słabym rywalem, który zdobył wyrównującą bramkę w 90. minucie.

Chorwaci nie stracili jeszcze szans na awans na MŚ, choć prawdopodobnie z pierwszego miejsca w grupie I awansuje Islandia. "Wikingowie" po wygranej 3-0 w Turcji prowadzą w tabeli i w ostatnim meczu podejmą Kosowo.

Chorwacja, podobnie jak Ukraina, traci do Islandii dwa punkty. W ostatnim meczu, w poniedziałek, Chorwaci zagrają na wyjeździe z Ukraińcami w bitwie, prawdopodobnie, tylko o baraż.

Reklama

Następca Cacicia ma być ogłoszony jeszcze przed meczem z Ukrainą.

Co ciekawe, media w Chorwacji spekulowały o dymisji Cacicia jeszcze wówczas, gdy reprezentacja była na dobrej drodze do pierwszego miejsca w grupie i awansu na MŚ.

W kontekście wyboru nowego selekcjonera wymieniane jest nazwisko m.in. byłej gwiazdy chorwackiej piłki Roberta Prosineckiego, który prowadzi Azerbejdżan.

El. MŚ: sprawdź sytuację w grupach!

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL