Reklama

Reklama

El. MŚ 2022. Szef FIFA Gianni Infantino: Grupa z Włochami i Szwajcarią to moje życie w pigułce

Gianni Infantino, urodzony w Szwajcarii we włoskiej rodzinie szef Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), przyznał, że grupa C rozlosowanych w poniedziałek eliminacji mistrzostw świata 2022 ze względu na rywalizację obu tych drużyn jest niczym "historia jego życia w pigułce".

"Myślę, że wszystkie grupy są ekscytujące, szykuje się wiele pasjonujących widowisk, ale dla mnie szczególne istotna jest grupa C z Włochami, Szwajcarią, Irlandią Północną, Bułgarią i Litwą. To historia mojego życia w pigułce" - ocenił losowanie Infantino.

Przypomniał, że Italia z Helwetami spotka się też w jednej grupie w przełożonych na przyszły rok mistrzostwach Europy.

Jak podkreślił, Katar jest już praktycznie gotowy do przeprowadzenia mundialu listopadzie i grudniu 2022.

"To będzie niesamowity turniej na dużych i pięknych stadionach, które nie będą daleko oddalone od siebie, i przy odpowiedniej pogodzie. Szykują się najlepsze mistrzostwa w historii" - zauważył.

Reklama

Dodał, że piłkarze przyjadą na mistrzostwa świata w trakcie sezonu, więc będą optymalnie przygotowani, ale też zdolni do gry na pełnych obrotach, z czym Europejczycy miewali problemy, gdy turniej odbywał się latem, po zakończeniu rozgrywek krajowych i pucharowych.

Polska trafiła będzie rywalizować z Anglią, Węgrami, Albanią, San Marino i Andorą. Eliminacje w Europie rozpoczną się w marcu 2021, a zmagania w grupach zakończą się w listopadzie. Baraże zaplanowano na wiosnę 2022.

Mundial w Katarze odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl Kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama