Reklama

Reklama

El. MŚ 2022. Lionel Messi będzie mógł zagrać już w pierwszym meczu

Lionel Messi będzie mógł zagrać w październikowym meczu eliminacji mistrzostw świata z Ekwadorem. Jak twierdzą władze Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej, kara zawieszenia na jedno spotkanie, nałożona na słynnego zawodnika w 2019 roku, już nie obowiązuje.

Messi miał pauzować w jednej kolejce eliminacji MŚ 2022 za czerwoną kartką, jaką zobaczył w meczu o trzecie miejsce z Chile (2-1) podczas ubiegłorocznego turnieju Copa America.

Reklama

Gwiazdor Barcelony wdał się w przepychankę z Garym Medelem, a sędzia wykluczył obydwu z gry.

Messi zbojkotował ceremonię wręczenia medali, zaś już wcześniej skrytykował sędziów. Został za to zawieszony na trzy miesiące przez Południowoamerykańską Konfederację Piłki Nożnej (CONMEBOL).

Natomiast kara jednego meczu zawieszenia w eliminacjach MŚ miała obowiązywać w marcu, jednak z powodu pandemii koronawirusa wiosenne oraz późniejsze spotkania reprezentacji narodowych nie doszły do skutku.

Mecz Argentyny z Ekwadorem odbędzie się ostatecznie 8 października w Buenos Aires.

Szef argentyńskiej federacji Claudio Tapia przekazał, że skonsultował się z prezydentem CONMEBOL Alejandro Dominguezem. Jak dodał, otrzymał potwierdzenie, iż kara uległa przedawnieniu i Messi może grać.

Dowiedz się więcej na temat: Lionel Messi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje