Reklama

Reklama

El. MŚ 2018: Tunezja wygrała na wyjeździe z Mauretanią 2-1

W Afryce trwa druga runda eliminacji mistrzostw świata. Nie brakuje niespodziewanych rozstrzygnięć, bo z maluczkimi remisują najmocniejsze na Czarnym Lądzie ekipy. Na szczęście nie dotyczy to prowadzonej przez Henryka Kasperczaka reprezentacji Tunezji. "Orły Kartaginy" wygrały wczoraj wieczorem wyjazdowe spotkanie z Mauretanią 2-1.

Na tym kontynencie eliminacje do mundialu w 2018 roku przebiegają w kilku fazach. W trwającej obecnie drugiej rundzie 20 par gra ze sobą mecz i rewanż. Zwycięzcy dwumeczów awansują do rozgrywek w grupach. Tam drużyny zostaną podzielone na pięć czterozespołowych grup, z których zwycięzcy zagrają w mistrzostwach świata. 

W eliminacyjnych grach nie brakuje póki co zaskakujących rozstrzygnięć. Wczoraj swoje mecze zremisowały m.in. Senegal, Ghana i Nigeria. Ci pierwsi przegrywali już z Madagaskarem 0-2, żeby uratować remis w ostatnich minutach. Z kolei "Czarne Gwiazdy" z Ghany, ćwierćfinalista MŚ w 2010 roku, męczyły się z zajmującą 177 miejsce w rankingu FIFA, reprezentacją Komorów. Ostatecznie skończyło się na bezbramkowym remisie z zespołem z kraju, który jest położony na wyspach Oceanu Indyjskiego. Potknęła się też Nigeria, która również 0-0 zremisowała z Suazi. 

Reklama

Na szczęście dobrze poszło trenerowi Kasperczakowi. W październiku polski szkoleniowiec, z zespołem złożonym z zawodników grających na co dzień w klubach tunezyjskich, awansował do Mistrzostw Narodów Afryki. To impreza przeznaczona wyłącznie dla graczy występujących w afrykańskich klubach. Teraz walczy o kolejny cel, jakim jest awans na mistrzostwa świata. W Nawakszut "Orłom Kartaginy" nie było wcale łatwo, bo przegrywali z "Maurami" 0-1. Na szczęście po przerwie do siatki trafiali napastnicy grający na co dzień w zagranicznych klubach, Wahib Khazri z francuskiego Bordeaux oraz Yassine Chikhaoui z katarskiego Al-Gharafa. Tunezyjczycy spotkanie rewanżowe u siebie grają we wtorek. Część meczów rewanżowych odbędzie się już jednak w weekend.

Raport meczowy

Zobacz zestaw par 2. rundy el. MŚ 2018 w Afryce

Michał Zichlarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy