Reklama

Reklama

El. MŚ 2018 - trener Korei Południowej Stielike zwolniony

Niemiec trener Uli Stielike nie wypełni kontraktu z piłkarską federacją Korei Południowej. Niemiec został zwolniony dwa dni po porażce z Katarem 2-3 w azjatyckich kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

Koreańczycy na dwie kolejki przed końcem eliminacji zajmują drugie miejsce w tabeli grupy A, ostatnie premiowane bezpośrednim awansem na mundial. Nad trzecim Uzbekistanem mają punkt przewagi. Drużyna, która na koniec kwalifikacji uplasuje się na tej pozycji, wystąpi w barażu.

Mimo zachowania przez Koreańczyków dużej szansy na dziewiąty z rzędu awans do MŚ, Stielike został w czwartek zwolniony, a o jego losach zdecydowano podczas obrad władz federacji w Paju. Już wcześniej pojawiały się głosy, że poziom gry reprezentacji pod jego wodzą nie spełnia oczekiwań działaczy.

Reklama

Nie podano jeszcze, kto zastąpi 62-letniego Niemca w dwóch pozostałych meczach eliminacji - z Iranem, który jest już pewny występu w Rosji, oraz z Uzbekistanem.

Stielike objął stanowisko w 2014 roku i podpisał wówczas czteroletni kontrakt. W przeszłości prowadził m.in. narodowe drużyny Szwajcarii i Wybrzeża Kości Słoniowej. Jako piłkarz był m.in. mistrzem Europy z 1980 roku i wicemistrzem świata z 1982 roku. 

Reklama

Reklama

Reklama