Reklama

Reklama

El. MŚ 2018: rusza rywalizacja w Ameryce Południowej

Podczas gdy w Europie dobiegają końca eliminacje Euro 2016, w Ameryce Południowej startują kwalifikacje do piłkarskich mistrzostw świata 2018. Z problemami rozpoczynają je Argentyna, Brazylia i Urugwaj, które nie mogą liczyć na swoje największe gwiazdy.

Reprezentant "Canarinhos" Neymar wciąż jest zawieszony za niesportowe zachowanie podczas Copa America, kiedy uderzył Kolumbijczyka Jeisona Murillo. Będzie pauzował, gdy Brazylia zmierzy się na wyjeździe z Chile, w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego oraz z Wenezuelą, w nocy z 13 na 14 października. W jego miejsce selekcjoner Dunga powołał doświadczonego Kakę, który na co dzień występuje w Orlando City.

Z kolei Argentyna, której rywalami będą Ekwador i Paragwaj, musi radzić sobie bez Lionela Messiego, który jest kontuzjowany i nie zagra jeszcze przez ok. pięć tygodni.

Reklama

- To powinna być dla nas dodatkowa motywacja. Nie wolno nam tego używać jak wymówki - podkreślił jego kolega z reprezentacji i z klubu Javier Mascherano.

Uzupełniający "trójząb" Barcelony Urugwajczyk Luis Suarez wciąż jest zawieszony za ugryzienie Giorgia Chielliniego podczas poprzedniego mundialu. "Urusi" zagrają z Boliwią i Kolumbią.

10 zespołów w Ameryce Południowej walczy w systemie ligowym (każdy z każdym) o cztery miejsca dające bezpośredni awans do turnieju głównego w Rosji. Drużyna z piątej pozycji zagra w barażu z przedstawicielem Oceanii.

Kwalifikacje w strefie CONMEBOL potrwają do października 2017 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama