Reklama

Reklama

El. MŚ 2018. Niepewny los trenerów Korei Południowej i Kataru

Niemiec Uli Stielike może nie wypełnić trzyletniego kontraktu z piłkarską federacją Korei Południowej. Jego posada jako selekcjonera jest poważnie zagrożona po porażce 2:3 z Katarem, którego trener Urugwajczyk Jorge Fossati mimo zwycięstwa podał się do dymisji.

Reprezentacja Kataru pokonała w Dausze Koreę Południową 3:2 w meczu grupy A trzeciej rundy azjatyckich eliminacji mistrzostw świata 2018. Na dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji w tej strefie Korea Południowa z dorobkiem 13 punktów zajmuje drugie miejsce. Do Iranu, który już zapewnił sobie awans na mundial, traci siedem punktów. Na trzeciej pozycji z 12 oczkami jest Uzbekistan.

Mimo że Korea Południowa ma duże szanse na awans z drugiego miejsca (trzeci zespół gra baraż z drużyną z grupy B), pozycja Stielike jest poważnie zagrożona. Poziom gry reprezentacji pod jego wodzą nie spełnia oczekiwań działaczy tego kraju.

Reklama

Stielike, który prowadził m.in. narodowe drużyny Szwajcarii i Wybrzeża Kości Słoniowej, objął reprezentację Korei Południowej we wrześniu 2014 roku podpisując trzyletnią umowę.

Iluzoryczne szanse na awans na mundial ma natomiast Katar, który po zwycięstwie z Koreą Południową z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli. Dlatego z pracy z katarską reprezentacją zrezygnował Fossati, który we wrześniu ub.r. zastąpił rodaka Joseho Carrenę. Działacze katarskiej federacji przekonują Fossatiego do pozostania na stanowisku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy