Reklama

Reklama

El. MŚ 2018 - fiasko rozmów Gullita o pracy w reprezentacji Holandii

Ruud Gullit, po pięciu dniach negocjacji, zrezygnował z pracy w sztabie szkoleniowym piłkarskiej reprezentacji Holandii. Słynny zawodnik miał być asystentem selekcjonera Danny'ego Blinda. Powodem ma być konflikt z krajową federacją i... byłym kolegą z boiska.

Dyrektorem technicznym związku holenderskiego jest Hans van Breukelen, były bramkarz drużyny narodowej, który razem z Gullitem w 1988 r. zdobył mistrzostwo Starego Kontynentu.

Kontrowersje między obydwiema stronami miał spowodować jeden z warunków postawionych przez Gullita dotyczący umowy.

"Poprosiłem związek, aby w kontrakcie pojawiła się gwarancja, że w momencie odejścia Blinda będę mógł renegocjować warunki dotyczące mojej roli w reprezentacji. Van Breukelen powiedział, że to logiczne, ale nie zgodził się, by klauzula znalazła się w umowie" - powiedział 53-letni Gullit.

Reklama

Kontrakt z nim miał obowiązywać do końca mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku.

Ostatnio Gullit, który w przeszłości pracował jego trener w Chelsea, Newcastle United czy Feyenoordzie, był zatrudniony jako ekspert telewizyjny.

"Wszystko już mieliśmy +ułożone+ i zorganizowane tak, by Ruud nie musiał rezygnować z pracy w roli komentatora telewizyjnego i mógł uczestniczyć we wszystkich roboczych spotkaniach sztabu. Na jego dwa warunki nie mogliśmy się jednak zgodzić" - powiedział van Breukelen.

Eliminacje do mundialu w Rosji "Pomarańczowi" rozpoczną 6 września wyjazdowym pojedynkiem ze Szwecją. W grupie A rywalizować będą ponadto z Francją, Białorusią, Bułgarią i Luksemburgiem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama