Reklama

Reklama

El. MŚ 2018. Edgardo Bauza zwolniony z funkcji trenera Argentyny

Edgardo Bauza nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Argentyny. To efekt słabego występu jego podopiecznych w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Media spekulują, że jego następcą ma zostać trener Sevilli Jorge Sampaoli.

Bauza szkoleniowcem "Albiceleste" był przez zaledwie 249 dni. Pod jego wodzą drużyna zbudowana wokół Lionela Messiego wygrała jedynie trzy z ośmiu spotkań eliminacyjnych i grozi jej brak awansu na mundial. W ostatnim spotkaniu uległa 0-2 Boliwii i to ostatecznie zadecydowało o zwolnieniu trenera.

Do mistrzostw świata zakwalifikują się pierwsze cztery zespoły w grupie. Piąty - obecnie Argentyna - będzie musiał zagrać w barażach z ekipą z Oceanii. 

Prezes argentyńskiego związku Claudio Tapia w czwartek ma udać się do Europy. Wówczas ma zająć się dwoma sprawami - szukaniem nowego selekcjonera, ale także ma zamiar odwiedzić siedzibę FIFA i porozmawiać o skróceniu kary dla Messiego. Gwiazda "Albiceleste" została zawieszona na cztery mecze eliminacji MŚ, po tym jak obraziła sędziego w ostatnim spotkaniu reprezentacji.

Wyniki, terminarz i tabela eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Południowej


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama