El. MŚ 2014: Tylko remis Argentyny w Peru

Reprezentacja Argentyny zremisowała w Limie z Peru 1-1, ale pozostała liderem eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w strefie Ameryki Południowej. Na drugie miejsce awansowała Kolumbia, po wyjazdowym zwycięstwie nad Chile 3:1.

Spotkanie w Limie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 22. minucie objęli prowadzenie po golu Carlosa Zambrano. Kwadrans później wyrównał Gonzalo Higuain.

Natomiast w Santiago pierwsza połowa należała do drużyny Chile, która udała się na przerwę z zaliczką jednej bramki, zdobytej przez Matiasa Fernandeza. Jednak w drugiej części gry inicjatywę przejęli goście, których przewagę potwierdziły trafienia Jamesa Rodrigueza, Radamela Falcao i Teofilo Gutierreza.

Wpływ na wynik miał fakt, iż przez 50 minut goście grali w liczebnej przewadze po tym, jak w 34. minucie czerwona kartkę zobaczył Gary Medel. Jego los podzielił kolumbijski zawodnik Abel Aguilar, ale dopiero w 84. minucie, co nie miało już większego wpływu na losy meczu.

Kolumbia powiększyła swój dorobek do 13 punktów i awansowała na pozycję wicelidera eliminacji. Argentyna ma punkt więcej. Na trzeciej pozycji utrzymał się Ekwador - 13 pkt, dzięki wyjazdowemu remisowi 1-1 z czwartym w tabeli Urugwajem - 12 pkt.

W czwartym wtorkowym meczu ostatni w stawce Paragwaj, który wystąpił w ćwierćfinale mundialu w 2010 roku, przegrał u siebie z Wenezuelą 0-2.

Awans do mistrzostw świata 2014 r. wywalczą cztery najlepsze drużyny, a piąta zagra w barażu z piątym zespołem w kwalifikacjach azjatyckich. Brazylia - jako gospodarz - jest zwolniona z eliminacji.

Wyniki:

Chile - Kolumbia 1-3 (1-0)
Bramki: dla Chile - Matias Fernandez (41); dla Kolumbii - James Rodriguez (58), Radamel Falcao (73), Teofilo Gutierrez (76)
Czerwone kartki: Gary Medel (Chile, 34), Abel Aguilar (Kolumbia, 84)

Paragwaj - Wenezuela 0-2 (0-1)
Bramki: Jose Salomon Rondon (45, 68)

Urugwaj - Ekwador 1-1 (0-1)
Bramki: dla Urugwaju - Edinson Cavani (67); Ekwador - Felipe Caicedo (8-karny)
Czerwona kartka: Antonio Valencia (Ekwador, 90+4)

Peru - Argentyna  1-1 (1-1)
Bramki: dla Peru - Carlos Zambrano (22); dla Argentyny - Gonzalo Higuain (37)