Reklama

Reklama

El. MŚ 2014 - emocjonujący finisz, Polacy zagrają o honor

We wtorek na 26 europejskich boiskach będą rywalizować piłkarze w ostatniej serii eliminacji mistrzostw świata. W czterech grupach o pierwsze miejsce drużyny stoczą korespondencyjne pojedynki, m.in. Anglia, która zmierzy się z grającą tylko o honor Polską.

Grupa A

Niemal wszystko jest już jasne. Belgia po piątkowym zwycięstwie w Chorwacji 2-1 zapewniła sobie udział w mundialu. Na zakończenie eliminacji w Brukseli podejmie Walię. Natomiast Chorwaci, którzy zmierzą się na wyjeździe ze Szkocją, na pewno zajmą drugie miejsce. Kolejne punkty wciąż są im jednak potrzebne, bo najsłabszy zespół ze wszystkich, które uplasowały się na drugiej pozycji nie zagra w barażach.

Grupa B

Najprawdopodobniej to właśnie drugi zespół z tej grupy nie znajdzie się w barażach. Obecnie to miejsce zajmuje Bułgaria, która zagra w Sofii z Czechami. Trzecia Dania także u siebie zmierzy się z Maltą, natomiast cieszący się z awansu już od września Włosi podejmą Armenię.

Reklama

Grupa C

Rywalizację wygrali Niemcy, a w barażach wystąpią Szwedzi. We wtorek właśnie te drużyny zagrają w Sztokholmie i wbrew pozorom nie jest to spotkanie pozbawione stawki. O tym, które zespoły przed losowaniem par barażowych będą rozstawione decyduje ranking FIFA. Piłkarze spod znaku "Trzech Koron" obecnie byliby rozstawieni, ale w przypadku porażki mogą ich pozbawić tego przywileju Ukraińcy i Francuzi. Gospodarze zagrają bez Zlatana Ibrahimovica, który musi pauzować za żółte kartki.

Grupa D

Holandia to pierwszy zespół z Europy, który zapewnił sobie awans. "Pomarańczowi" z dziewięciu meczów wygrali osiem, jeden zremisowali. Na zakończenie eliminacji jadą do Turcji. Piłkarze znad Bosforu zajmują drugie miejsce, ale mają tyle samo punktów co trzecia Rumunia. Drużynę Viktora Piturki czeka łatwiejsze zadanie, w Bukareszcie zmierzy się z Estonią.

Grupa E

Awansowali Szwajcarzy, a o drugie miejsce walczą Islandczycy (16 punktów) i Słoweńcy (15 pkt). Obie drużyny we wtorek zagrają na wyjazdach, odpowiednio z Norwegią i Szwajcarią.

Grupa F

Blisko awansu jest Rosja. By stał się on faktem, musi w Baku pokonać Azerbejdżan. Na niespodziankę w tym meczu liczą Portugalczycy. Unikną baraży jeśli "Sborna" się potknie, a sami wygrają u siebie z Luksemburgiem.

Grupa G

Pierwsze miejsce zajmuje Bośnia i Hercegowina, a drugie Grecja. Obie drużyny mają po 22 punkty. Grecy choć podejmą słaby Liechtenstein, to i tak prawdopodobnie nie będą w stanie poprawić swojego bilansu bramkowego (10-4) na tyle, by wyprzedzić Bośnię (29-6) w przypadku jej wyjazdowego zwycięstwa z Litwą.

Grupa H

O bezpośredni awans walczą Anglia (19 pkt) i Ukraina (18 pkt). Podopieczni Roya Hodgsona podejmą na Wembley Polskę. "Biało-czerwonym" pozostała już tylko gra o honor. Zespół Waldemara Fornalika zdołał pokonać jedynie Mołdawię i dwukrotnie San Marino. Urywając punkty Anglii nie tylko może zatrzeć negatywne wrażenie, ale i pomóc Ukrainie, która nie powinna mieć problemów z pokonaniem San Marino.

Grupa I

Prowadzącej w tabeli Hiszpanii do awansu wystarczy remis na własnym stadionie z Gruzją. Teoretycznie wyprzedzić ją może Francja, która w Paryżu podejmie Finlandię.

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Wyniki, terminarz i tabela grupy H eliminacji MŚ 2014

Anglia - Polska! Orły pokrzyżują plany rywalom? Dyskutuj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje