Reklama

Reklama

El. MŚ 2014 - Bułgarzy obrzuceni jajkami w Erywaniu

Piłkarze reprezentacji Bułgarii zostali obrzuceni drobnymi przedmiotami, nawet jajkami, a także wyzwiskami przez kibiców ormiańskich na lotnisku w Erywaniu. W piątek w stolicy Armenii odbędzie się mecz przedostatniej kolejki eliminacji mistrzostw świata.

Uzbrojone siły bezpieczeństwa otoczyły specjalnym kordonem bułgarską ekipę podczas wyjścia z hali przylotów i przejścia do autobusu, ale nie były w stanie ochronić ich od gwizdów, huku petard i rzucanych przedmiotów.

"Jeśli ktoś chciał nas nastraszyć, to mogę zapewnić, że mu się to nie udało. Nie będę komentował zdarzeń zupełnie nieprzystających do futbolu" - powiedział dziennikarzom trener Bułgarii Luboslaw Penew.

Armenia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, a Bułgaria jest wiceliderem i o punkt wyprzedza trzecią Danię. Wcześniej awans do mundialu w Brazylii zapewnił sobie najlepszy zespół w grupie - Włochy. Bułgarzy po raz ostatni występowali w finałach MŚ w 1998 r.

Reklama

We wrześniu 2012 roku federacja Armenii złożyła protest do FIFA w sprawie słabego sędziowania w Bułgarii podczas pierwszego meczu kwalifikacji MŚ. Ormianie kończyli przegrane 0-1 spotkanie w dziewięciu.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje