Reklama

Reklama

El. MŚ 2014 - Belgów żegnało 3 tys. kibiców

Około 3 tysięcy kibiców pożegnało na lotnisku w Brukseli piłkarzy Belgii, lecących na mecz eliminacji mistrzostw świata z Chorwacją. Remis w piątek w Zagrzebiu zapewni "Czerwonym Diabłom" awans do brazylijskiego mundialu.

Kibice odpowiedzieli spontanicznie na apel samych zawodników, którzy zachęcali ich do przyjazdu na lotnisko. W tłumie fanów byli również przedstawiciele rządu federalnego.

W Belgii panuje euforia po ostatnich sukcesach reprezentacji. "Czerwone Diabły" idą przez eliminacje jak burza - z ośmiu meczów wygrali siedem, a jeden zremisowali - w trudnej grupie A, w której oprócz Chorwacji rywalizowali z Serbią, Szkocją, Macedonią i Walią. Podopieczni Marca Wilmotsa są o krok od pierwszego awansu do mistrzostw świata od 2002 roku. W rankingu FIFA wysunęli się już na szóste miejsce.

Reklama

W piątek w wielu miastach Belgii kibice będą oglądać mecz w Zagrzebiu na wielkich telebimach. Na Grand-Place w Brukseli wprowadzono nawet rezerwacje, z których do środy skorzystało 6 tys. osób.

Sukcesy "Czerwonych Diabłów" bezpośrednio przekładają się także na frekwencję na trybunach. Dwa lata temu mecze reprezentacji oglądało średnio 15 tys. widzów. We wtorek na Stadionie Króla Baudouina I w Brukseli, na zakończenie eliminacji, spotkanie z Walią obejrzy 50 tysięcy kibiców.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy