El. MME: Polacy przegrali z Anglią

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała z Anglią 1:4 (1:3) w spotkaniu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy, które rozgrywane było w Sheffield.

Podopieczni Władysława Żmudy pierwszy strzał na angielską bramkę oddali dopiero w 34. minucie. Wtedy też z rzutu wolnego uderzał Marcin Burkhardt, ale wyśmienicie obronił bramkarz gospodarzy Scott Carson .

Wcześniej jednak biało-czerwoni stracili dwa gole w ciągu trzech minut i oba po katastrofalnych błędach w obronie (Carlton Cole 18. minuta i Jerome Thomas 21. minuta).

Kwadrans później gospodarze podwyższyli na 3:0 po tym jak Cole w polu bramkowym piętą podał do Stevena Taylora, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Drugi i ostatni strzał Polaków na bramkę Carsona okazał się celny. Marcin Kikut przedarł się w pole karne między dwóch obrońców i pięknym strzałem z 8 metrów przy słupku ustalił wynik do przerwy.

W drugiej połowie biało-czerwoni zmniejszyli skuteczność o 50 procent w stosunku do pierwszej części gry, czyli oddali zaledwie jeden strzał na bramkę gospodarzy. Jeden, ale za to jaki piękny, bo strzał Dariusza Dudki z rzutu wolnego z około 35 metrów z wielkim trudem wyciągnął spod poprzeczki Carlson. 13 minut przed końcem meczu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Paweł Strąk. Kibice w Sheffield doczekali się kolejnej bramki dopiero w 88. minucie, kiedy to Taylor drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

Nad grą Polaków bardzo słabą zwłaszcza w defensywie aż zapłakało niebo, bo przez większą część spotkania padał rzęsisty deszcz.

Wyniki wtorkowych meczów:

grupa 6

Walia - Azerbejdżan 3:0

Austria - Niemcy 0:3

Anglia - Polska 4:1

Bramki: dla Anglii - Ryan Taylor dwie (36, 88), Carlton Cole (21), Jerome Thomas (21); dla Polski - Marcin Kikut (39).

Czerwona kartka: Paweł Strąk (Polska, 77-za drugą żółtą).

Anglia: Carson - Ryan Taylor (85-Onuoha), Whittingham, Steven Taylor, Ferdinand, Huddlestone, Reo-Coker, O'Neil, Cole (87- Stead), Lennon, Thomas (65-Milner)

Polska: Fabiański - Fonfara (63-Wojtkowiak), Łukasiewicz, Dudka, Telichowski, Kikut, Strąk, Burkhardt, Szałachowski, Klatt (46- Peszko), Gregorek (81-Trałka)

Andrzej Łukaszewicz, Sheffield

Dowiedz się więcej na temat: Anglia | bramki | thomas | reprezentacja Polski | strzał