Reklama

Reklama

El. ME piłkarek: Polki kończą pierwszą część eliminacji

Środowym wyjazdowym meczem z Macedonią w Prilepie polskie piłkarki zakończą tegoroczną część eliminacji do mistrzostw Europy 2013. W sobotę Polki przegrały w Pruszkowie z Włoszkami 0-5, a Macedonia, też u siebie, z Bośnią i Hercegowiną 2-6.

"Mimo wysokiej porażki atmosfera w zespole nie "siadła", bowiem niedzielna chłodna analiza spotkania potwierdziła, że nie wypadliśmy tak źle, jak wskazywałby rezultat" - powiedział trener Polek Roman Jaszczak.

"Nie ograniczaliśmy się do wybijania piłki, jak w poprzednim meczu z Włoszkami (towarzyski w Szczecinie 19 maja 2010 zakończony porażką 1-5). Widać było różnicę w naszej grze. Do przerwy było 0-1. Niestety po 60. minucie rywalki się "rozkręcały", podwyższyły prowadzenie, a nam zabrakło "prądu"" - dodał.

W tym spotkaniu staw skokowy skręciła Marta Mika i w środę nie zagra. Powinny za to dołączyć do drużyny dwie piłkarki niemieckiego BV Cloppenburg Agnieszka Winczo i Marty Stobba, których ten klub 2. Bundesligi na sobotni mecz nie puścił.

Reklama

Zwycięzcy siedmiu grup i najlepsza drużyna z drugiej pozycji awansują bezpośrednio do finałów Euro 2013 w Szwecji. Sześć pozostałych zespołów z drugich miejsc rozegra baraże o trzy lokaty w turnieju finałowym. Tytułu bronić będą Niemki.

Tabela grupy pierwszej:

M PKT Gole

1. Włochy 4 12 17-0

2. Rosja 4 9 11-3

3. Polska 4 6 6-8

4. Bośnia 4 3 7-11.

5. Grecja 3 1 1-7

6. Macedonia 3 1 3-16

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne