El. ME: Cypr pokonał Bośnię i Hercegowinę. Dwa gole Bale'a dla Walii

​Sensacją zakończył się pierwszy mecz grupy B eliminacji mistrzostw Europy w Zenicy, gdzie 140. w rankingu FIFA Cypr, z obrońcą Legii Warszawa Dossą Juniorem w składzie, pokonał sklasyfikowanych na 19. pozycji gospodarzy - Bośnię i Hercegowinę 2-1.

Faworyci szybko objęli prowadzenie po golu Vedada Ibiszevicia, ale tuż przed przerwą wyrównał Dimitris Christofi, a w 73. ten sam piłkarz strzelił gola na wagę sensacyjnego zwycięstwa.

W 89. minucie mógł wyrównać Miralem Pjanić, ale jego strzał z rzutu karnego obronił Antonis Giorgallidis.

W drugim meczu grupy B Walia pokonała na wyjeździe Andorę 2-1 po dwóch golach asa Realu Madryt - Garetha Bale'a.

Andora - Walia 1-2 (1-1)

Bramki: dla Andory - Ildefons Lima (6-karny); dla Walii - Gareth Bale (22, 81-karny).

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia).

Bośnia i Hercegowina - Cypr 1-2 (1-1)

Bramki: dla Bośni - Vedad Ibiszević (6); dla Cypru - Dimitris Christofi (45, 73).

Sędzia: Jewgien Aranowskij (Ukraina).