Reklama

Reklama

El. ME 2016 - zatrzymania kibiców po meczu Białoruś - Ukraina

Po czwartkowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy Białoruś - Ukraina w Borysowie zatrzymano grupę ukraińskich kibiców, oficjalnie za niecenzuralne wyrażanie się. Portal football.ua informuje o ponad stu zatrzymanych, miejscowa milicja - o jedenastu.

Jak napisał portal football.ua, kibice ukraińscy podczas meczu trzy razy wykonali popularną na Ukrainie piosenkę ze słowami "Putin to ch...". Z filmów opublikowanych w niezależnych mediach białoruskich wynika, że przyłączyli się do nich kibice białoruscy. Skandowano też wspólnie "Razem - na zawsze" oraz "Chwała Ukrainie - bohaterom chwała".

Według portalu football.ua zatrzymano ponad 100 Ukraińców, ale przedstawiciel komendy milicji w Borysowie powiedział białoruskiemu portalowi tut.by, że tylko 11. Korespondent niezależnego tygodnika białoruskiego "Nasza Niwa" pisze, że zatrzymano także około 30 Białorusinów.

Reklama

Przedstawiciel ambasady Ukrainy w Mińsku oznajmił, że ukraiński konsul udał się do Borysowa, by ustalić, ile osób zostało zatrzymanych, ale liczba 100 jest przesadzona.

Według "Naszej Niwy" sąd nad zatrzymanymi ma się odbyć jeszcze w piątek i grozi im grzywna oraz deportacja (w przypadku Ukraińców), a w najgorszym wypadku 15 dni aresztu.

Białoruś przegrała czwartkowy mecz w Borysowie 0-2.

Wyniki, terminarz i tabele grup eliminacji Euro 2016Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy