Reklama

Reklama

El. ME 2016 - Irlandia podejmie Anglię po raz pierwszy od 1995 roku

Piłkarska reprezentacja Irlandii, rywal Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2016, w czerwcu przyszłego roku zagra u siebie spotkanie towarzyskie z Anglią. Będzie to pierwszy mecz tych drużyn w Dublinie, od 1995 roku, kiedy na trybunach wybuchły zamieszki.

Spotkanie odbędzie się 20 lat po wydarzeniach, jakie miały miejsce na Lansdowne Road. Stadion został przebudowany i obecnie funkcjonuje również pod nazwą Aviva Stadium.

15 lutego 1995 roku sympatycy angielskiej drużyny nie potrafili pogodzić się ze stratą bramki i wywołali zamieszki na trybunach. Doszło do bitwy z policją, a na boisko poleciały m.in. butelki i krzesełka. Mecz został przerwany.

W maju 2013 roku Anglicy zremisowali z Irlandczykami 1-1 na Wembley. Było to pierwsze spotkanie tych drużyn od pamiętnych wydarzeń.

Reklama

Irlandczycy za niespełna pół roku rozpoczną rywalizację w grupie D eliminacji Euro 2016. Na inaugurację 7 września zmierzą się z Gruzją na wyjeździe, a Polacy tego dnia zagrają z Gibraltarem w Portugalii. Bezpośrednie mecze Polska - Irlandia odbędą się 29 marca i 11 października 2015 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje