Reklama

Reklama

El. LE: Pogromcy Ruchu przegrali z Arisem

Aris Saloniki pokonał 1-0 Austrię Wiedeń w pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europejskiej. Bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Carlos Ruiz.

W poprzedniej rundzie kwalifikacyjnej obydwa zespoły wyeliminowały polskie kluby. Aris był lepszy od Jagiellonii Białystok i w dwumeczu pokonał ją 4-3. Austria Wiedeń bez większych problemów poradziła sobie z Ruchem Chorzów (6-1).

Reklama

W drugim wtorkowym meczu Besiktas Stambuł wygrał 2-0 z HJK Helsinki po bramkach Roberto Hilberta i Ricardo Quaresmy.

W czwartek odbędą się pozostałe mecze 4. rundy kwalifikacyjnej do LE, w tym Lecha Poznań na wyjeździe z Dnipro Dniepropietrowsk (godz. 19.00).

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja Karabachu Agdam, który zakończył międzynarodową przygodę Wisły Kraków, z mającą w składzie trzech Polaków (Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek) Borussią Dortmund.

Ciężkie zadanie stoi przed Sybirem Nowosybirsk (Wojciech Kowalewski, Bartłomiej Grzelak). Ostatni zespół rosyjskiej ekstraklasy zmierzy się z utytułowanym holenderskim PSV Eindhoven.

Inne ciekawsze pary to: Liverpool - Trabzonspor (Arkadiusz Głowacki), Celtic Glasgow (Łukasz Załuska) - FC Utrecht, Palermo (Kamil Glik) - NK Maribor i PAOK Saloniki (Mirosław Sznaucner) - Fenerbahce Stambuł.

Zwycięzcy rywalizacji zakwalifikują się do fazy grupowej LE.

Wyniki wtorkowych meczów:

Aris Saloniki - Austria Wiedeń 1:0 (0:0)

Besiktas Stambuł - HJK Helsinki 2:0 (1:0)

w czwartek:

Dnipro Dniepropietrowsk - Lech Poznań 19.00

Sibir Nowosybirsk - PSV Eindhoven 14.00

BATE Borysów - Maritimo Funchal 18.00

Paris St. Germain - Maccabi Tel Awiw 18.30

Bayer Leverkusen - Tawrija Symferopol 18.30

CSKA Moskwa - Anorthosis Famagusta 18.30

Rapid Wiedeń - Aston Villa 18.45

Slovan Bratysława - VfB Stuttgart 18.45

VSC Debreczyn - Litex Łowecz 19.00

Omonia Nikozja - Metalist Charków 19.00

FC Vaslui - OSC Lille 19.00

AIK Sztokholm - Lewski Sofia 19.00

Odense BK - FC Motherwell 19.05

Feyenoord Rotterdam - KAA Gent 19.15

Steaua Bukareszt - Grasshoppers Zurych 19.45

Galatasaray Stambuł - Karpaty Lwów 20.00

Hajduk Split - Unirea Urziceni 20.30

KRC Genk - FC Porto 20.30

US Palermo - NK Maribor 20.30

FC Brugge - Dynamo Mińsk 20.30

CSKA Sofia - TNS Llansantffraid 20.30

Lausanne Sports - Lokomotiw Moskwa 20.30

PAOK Saloniki - Fenerbahce Stambuł 20.30

FC Liverpool - Trabzonspor 20.45

Celtic Glasgow - FC Utrecht 20.45

FC Timisoara - Manchester City 20.45

SSC Napoli - IF Elfsborg 21.00

FC Getafe - APOEL Nikozja 21.00

Dundee United - AEK Ateny 21.00

AZ Alkmaar - FK Aktobe 21.00

ETO Gyoer - Dinamo Zagrzeb 21.00

Borussia Dortmund - Karabach Agdam 21.05

Sturm Graz - Juventus Turyn 21.05

Sporting Lizbona - Broendby Kopenhaga 21.30

FC Villarreal - Dniepr Mohylew 22.00

Zobacz terminarz i wyniki 4. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej!

Dowiedz się więcej na temat: Stambuł | Wiedeń | saloniki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje