Reklama

Reklama

El. futsalowych ME: holendersko-włoski test Polaków

14 zawodników powołał trener futsalowej reprezentacji Polski Andrea Bucciol na wyjazdowe grudniowe mecze z Włochami i Holandią. Spotkania będą elementem przygotowań do turnieju eliminacji mistrzostw Europy, który w marcu rozegrany zostanie w Krośnie.

14 zawodników powołał trener futsalowej reprezentacji Polski Andrea Bucciol na wyjazdowe grudniowe mecze z Włochami i Holandią. Spotkania będą elementem przygotowań do turnieju eliminacji mistrzostw Europy, który w marcu rozegrany zostanie w Krośnie.

Początkowo planowany był dwumecz z broniącymi mistrzostwa Europy Włochami, ale sprawa się skomplikowała, kiedy zespół Italii znalazł się w tej samej grupie eliminacyjnej co Polska.

Włosi nie chcieli grać dwóch spotkań z grupowym rywalem, kilka dni trwały ustalenia. Z pomocą przyszli Holendrzy, którzy zgodzili się przyjechać do Włoch. W tej sytuacji 1 grudnia w Montesilvano Polacy zagrają z Holandią, a dwa dni później w Lanciano z gospodarzami. W międzyczasie Włosi podejmą reprezentację "Pomarańczowych".

Polska w marcu 2015 będzie gospodarzem turnieju eliminacyjnego ME Serbia 2016 z udziałem Włoch, Białorusi oraz drużyny z styczniowych preeliminacji (Finlandia, Walia, Czarnogóra lub Cypr).

Reklama

Rok 2015 reprezentacja Polski rozpocznie turniejem w Tychach (2-8 stycznia) z udziałem Grecji, Macedonii i Estonii, a 9 i 10 lutego w Szczecinie biało-czerwoni zmierzą się dwukrotnie z wicemistrzem Starego Kontynentu Rosją.

Główne eliminacje będą się składały z rywalizacji w siedmiu grupach (17-22 marca 2015). Ich zwycięzcy awansują do finałów bezpośrednio. Ekipy z miejsc drugich i najlepsza trzecia rozegrają we wrześniu play off o pozostałe cztery "bilety" do Belgradu, gdzie 2-13 lutego 2016 odbędą się finały ME.

Polska znalazła się wśród 21 zespołów, które nie muszą uczestniczyć w preeliminacjach, gdzie zagrają 24 drużyny. Serbowie jako gospodarze mają miejsce w turnieju finałowym zapewnione.

Futsalowa reprezentacja Polski w mistrzostwach Europy wystąpiła tylko raz, w 2001 roku w Moskwie. Podopieczni ówczesnego selekcjonera Romana Sowińskiego trafili do grupy z Hiszpanią, Ukrainą i Chorwacją. Przegrali wszystkie mecze. Wtedy w finałach grało osiem zespołów.

W ostatnim finale ME (luty 2014) Włosi pokonali w belgijskiej Antwerpii Rosję 3-1. Brązowy medal zdobyli Hiszpanie po wygranej z Portugalią 8-4.

ME w futsalu zostały rozegrane dziewięć razy. Dotychczasowi zwycięzcy to Hiszpania (1996, 2001, 2005, 2007, 2010, 2012), Włochy (2003, 2014) i Rosja (1999).

Kadra na mecze we Włoszech:

bramkarze

Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała) i Michał Widuch (GAF Jasna Gliwice)

pozostali zawodnicy

Piotr Łopuch, Mariusz Seget (obaj Clearex Chorzów), Michał Wojciechowski, Marcin Mikołajewicz (obaj FC Toruń), Marcin Kiełpiński, Dominik Śmiałkowski (obaj GAF Jasna Gliwice), Igor Sobalczyk, Daniel Krawczyk (obaj Gatta Active Zduńska Wola), Michał Kubik (Pogoń 04 Szczecin), Dominik Solecki (Red Dragons Pniewy), Artur Popławski (Rekord Bielsko-Biała),Paweł Budniak (Wisła Krakbet Kraków).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama