El. Euro 2020: Rumunia - Hiszpania 1-2

Rumunia przegrała z Hiszpanią 1-2 w meczu eliminacji Euro 2020. Faworyci prowadzili 2-0 i mieli wiele kolejnych doskonałych okazji, ale w końcówce stracili piłkarza, a w doliczonym czasie drżeli o wynik i niewiele brakowało, a straciliby dwa punkty.

Hiszpanie od początku ruszyli na bramkę gospodarzy, ale długo nie mogli pokonać Cipriana Tatarusanu. Bramkarz czterokrotnie ratował Rumunię, broniąc groźne strzały rywali, zanim w końcu skapitulował.

W 2. i 6. minucie powstrzymywał Paco Alcacera w sytuacjach sam na sam. W 12. minucie świetnie interweniował po uderzeniu Sergia Ramosa, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Z kolei dwie minuty później obronił nogą strzał Jordiego Alby zza narożnika pola bramkowego.

W 27. minucie sędzia odgwizdał "jedenastkę" za faul w polu karnym na Danim Ceballosie i po pewnym strzale Ramosa faworyci wyszli na prowadzenie. Tatarusanu rzucił się w prawą stronę, a kapitan Hiszpanii kopnął piłkę w przeciwnym kierunku.

Dziesięć minut później Alcacer miał trzecią stuprocentową okazję, ale znów przegrał pojedynek z rumuńskim bramkarzem.

Rumuni nie potrafili przedrzeć się z piłką pod bramkę rywali i w pierwszej połowie nie oddali ani jednego strzału na bramkę Kepy.

Hiszpania podwoiła zaliczkę dwie minuty po przerwie po kapitalnie rozegranym ataku pozycyjnym. Kluczowe było niesygnalizowane zagranie Ceballosa w pole karne, gdzie do akcji podłączył się Jordi Alba. Obrońca Barcelony uciekł rywalowi i dograł przed bramkę do Alcacera, który takiej okazji nie mógł już zmarnować.

Dynamiczna akcja z 59. minuty przyniosła Rumunom gola kontaktowego. Dośrodkowaną z prawego skrzydła piłkę zgrał głową George Puscas, a z bliska główkował Florin Andone i Kepa był bez szans.

Hiszpanie musieli radzić sobie w dziesięciu od 79. minuty, gdy  Diego Llorente został ukarany za faul tuż przed swoim polem karnym. Z rzutu wolnego mierzył Ianis Hagi, ale trafił w mur.

Rumuni byli o włos od sprawienia sensacji w doliczonym czasie gry. Mocno przycisnęli i dwie stuprocentowe okazje miał Puscas, ale oba jego strzały obronił Kepa, z kolei po drugim niecelnie dobijał Dragos Grigore.

MZ

Zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-09-05 20:45 | Stadion: Arena Naţională | Widzów: 50024 | Arbiter: D. Aytekin
Daniel Ceballos Fernández77′
72′ Ciprian Ioan Deac
Sergio Busquets
31′ Răzvan Gabriel Marin
Fabián Ruiz Pena
63′ Nicolae Claudiu Stanciu
. Saul Niguez76′
George Alexandru Puşcaş
Moreno Machado Rodrigo71′
56′ Claudiu Andrei Keseru
Daniel Parejo
63′ Ianis Hagi
Pablo Sarabia García77′
72′ Alexandru Iulian Maxim
Alcantara Thiago
56′  59′ Florin Andone