El. Euro 2020: Hiszpania - Szwecja 3-0 (0-0)

Hiszpania wygrała ze Szwecją 3-0 w czwartej kolejce eliminacji Euro 2020. Mecz na Estadio Santiago Bernabéu w Madrycie obejrzało 72 205 widzów.

4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-06-10 20:45 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 72205 | Arbiter: W. Collum
Mikel Oyarzabal 87'

Luis Enrique, trener Hiszpanów, dokonał ośmiu zmian w składzie, w porównaniu do łatwej wygranej z Wyspami Owczymi (4-1).

Jego drużyna przeważała w pierwszej połowie. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego oddali aż 13 strzałów, w tym cztery celne, ale wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis.

W 27. minucie nastąpiła pierwsza zmiana w ekipie "Trzech Koron". Kontuzjowanego Viktora Claessona zastąpił Jakob Johansson. Szwed nabawił się urazu po ataku Jordiego Alby, za który obrońca FC Barcelona zobaczył żołtą kartkę.

Po zmianie stron, w 53. minucie, Dani Parejo złożył się do woleja sprzed pola karnego, jednak strzelił ponad poprzeczką. Chwilę później Isco w dobrej sytuacji, po podaniu Parejo, uderzył obok słupka.

W końcu Hiszpanom udało się objąć prowadzenie. W 63. minucie Sergio Ramos pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Sebastiana Larssona po strzele Marcosa Asensio.

Przed spotkaniem obrońca Realu odebrał nagrodę dla piłkarza, który odniósł największą liczbę zwycięstw ze swoją reprezentacją. Piątkowa wygrana z Wyspami Owczymi, kiedy również zdobył jedną z bramek, była jego 122. w barwach narodowych. Dotychczas Ramos dzielił rekord z rodakiem Ikerem Casillasem.

Drugiego gola gospodarze strzelili pod koniec meczu. W 85. minucie Alvaro Morata wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na nim Filipa Helandera.

Dwie minuty później zrobiło się już 3-0. Kolejny rezerwowy jak Morata, Mikel Oyarzabal przymierzył z linii pola karnego tuż przy drugim słupku.

W sumie Hiszpanie oddali 23 strzały na bramkę Szwedów! Po czterech meczach są oczywiście liderem grupy F z kompletem punktów.

Robin Olsen
24′ Jordi Alba
Ludwig Augustinsson
Daniel Carvajal Ramos
Filip Viktor Helander
88′ Íñigo Martínez Berridi
Pontus Jansson
 64′ (k.) Sergio Ramos
Marcus Berg
64′ Marco Asensio Willemsen
Robin Quaison
72′ Moreno Machado Rodrigo
Per Karlsson
88′ Diego Javier Llorente Ríos
Sebastian Andersson
64′  85′ (k.) Alvaro Morata
John Guidetti
72′  87′ Mikel Oyarzabal Ugarte