Ekstraklasa piłkarska: "Kolejorz" gromi!

Dopiero w 9. kolejce piłkarze Lecha Poznań obudzili się do ładnej i skutecznej gry. W piątkowym spotkaniu ekstraklasy Lech pokonał Górnika Łęczna 5:1 (2:0).

Było to dopiero drugie zwycięstwo "Kolejorza" w tym sezonie. Ku uciesze poznańskiej publiczności hat-trickiem popisał się Piotr Reiss, który był najlepszym piłkarzem na boisku.

Pierwszą bramkę Reiss zdobył z rzutu karnego w 13. minucie spotkania. Na 2:0 napastnik Lecha podwyższył w 37. minucie, a kwadrans po przerwie skompletował hat-trick.

Honorowe trafienie dla Górnika zaliczył w 86. minucie Mirosław Budka, ale do końca meczu lechici zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw Bartosz Ślusarski, a na koniec Krzysztof Piskuła dobili lidera, który doznał drugiej porażki w sezonie.