Ekstraklasa piłkarska: Groclin liderem

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. pokonał na własnym stadionie Odrę Wodzisław 4:0 w meczu kończącym zmagania 2. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Po tym zwycięstwie podopieczni Dusana Radolsky'ego bez straty punktu i bramki przewodzą w tabeli ekstraklasy, wyprzedzając większą liczbą strzelonych bramek krakowską Wisłę oraz Amikę i Górnika Zabrze.

W innych niedzielnych meczach 2. kolejki Widzew przegrał w Łodzi z Dospelem Katowice 1:2, a Wisła Płock na własnym stadionie zremisowała bezbramkowo z Polonią Warszawa.

Piłkarze z Grodziska Wielkopolskiego imponują na starcie rozgrywek. Po zwycięstwie 4:0 w Katowicach nad Dospelem, pucharowym sukcesie 2:0 z Atlantasem Kłajpedą teraz podopieczni Dusana Radolsky'ego efektownie rozprawili się z Odrą Wodzisław 4:0.

W spotkaniu z Odrą gole dla Groclinu zdobywali kolejno kadrowicz Radosław Sobolewski (wykorzystał dośrodkowanie Mili), Sebastian Mila (piękny wolej po podaniu Pawlaka), Andrzej Niedzielan (rzut karny) oraz Grzegorz Rasiak (po błędzie bramkarza Bębna).

W Łodzi miejscowy Widzew drugi raz z rzędu rozczarował własną publiczność. Tym razem podopieczni Andrzeja Kretka oddali punkty piłkarzom Dospelu Katowice. Prowadzenie dla gości uzyskał kapitalnym strzałem z rzutu wolnego w 23. minucie Mariusz Muszalik. Wyrównanie padło kwadrans po przerwie, a na listę strzelców wpisał się Piotr Włodarczyk.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się nierozstrzygniętym rezultatem, Przemysław Urbaniak po dośrodkowaniu skierował piłkę do własnej bramki i trzy punkty pojechały do Katowic.

Nadal rozczarowuje Wisła Płock. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego po spotkaniach z Górnikiem Łęczna i Polonią Warszawa mają na swym koncie tylko jeden punkt! Dodatkowo w meczu ze stołeczną drużyną bliżej zwycięstwa byli goście, bowiem po strzale Nuckowskiego w pierwszej połowie bramkarza "nafciarzy" Jakuba Wierzchowskiego uratował tylko słupek.

Zobacz wyniki 2. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.