Reklama

Reklama

​Ekstraklasa futsalu. Gatta Active Zduńska Wola wycofała się z rozgrywek

Zespół Gatty Active Zduńska Wola został wycofany z rozgrywek futsalowej ekstraklasy, której runda rewanżowa startuje w sobotę. Po pierwszej drużyna zajmowała piąte miejsce w tabeli.

O wycofaniu się klubu ze Zduńskiej Woli poinformowała w czwartek spółka prowadząca rozgrywki. 

Jak podkreślili działacze klubu, powodem rezygnacji z dalszej gry było wycofanie się sponsora tytularnego. Wszyscy piłkarze dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców.

"W momencie takim jak ten - przed kryzysem gospodarczym wywołanym wirusem oraz kolejnymi zamknięciami gospodarki - uznajemy z pokorą stanowisko naszego sponsora tytularnego, że sport musi ustąpić miejsca ratowaniu miejsc pracy oraz bytu rodzin, które także odczuwają bardzo negatywne skutki finansowe bieżących wydarzeń" - napisano w komunikacie klubu.

Reklama

Poprzedni sezon, przerwany z powodu pandemii COVID-19, Gatta zakończyła na trzecim miejscu. To był trzeci medal wywalczony przez ten zespół w historii. W 2016 roku w Zduńskiej Woli świętowano mistrzostwo Polski. W tabeli wszechczasów ekstraklasy - od sezonu 1994/95 - drużyna zajmuje czwarte miejsce.

Autor: Piotr Girczys


Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL