Reklama

Reklama

Egipt drugi raz z rzędu poza Pucharem Narodów Afryki

Egipt, który jest rekordzistą pod względem zwycięstw w piłkarskim Pucharze Narodów Afryki, po raz drugi z rzędu nie zdołał awansować do finałowego turnieju. W drugiej rundzie kwalifikacji Egipcjanie byli gorsi w dwumeczu 3-4 od Republiki Środkowoafrykańskiej.

Reprezentacja Egiptu zdobywała trofeum siedmiokrotnie. Niezakwalifikowanie się tego zespołu do tegorocznych rozgrywek, które odbyły się na boiskach Gabonu i Gwinei Równikowej, było sporą niespodziankę. We wrześniu zatrudniono amerykańskiego trenera Boba Bradleya, który miał zapewnić awans do turnieju w 2013 roku.

Reklama

Jednak jego podopieczni pierwszy mecz w Aleksandrii z Republiką Środkowoafrykańską przegrali 2-3, a w rewanżu w Bangui zremisowali 1-1. Tym samym Egipcjanie nie awansowali do trzeciej rundy kwalifikacji, która odbędzie się we wrześniu i październiku. Zwycięzcy tej fazy i zespół Republiki Południowej Afryki jako gospodarz, wystąpią w styczniu w turnieju.

Początkowo rozgrywki miały się odbyć w Libii, ale odebrano jej prawo organizacji ze względu na trwającą w tym kraju wojnę domową.

Do tej pory o Puchar Narodów Afryki walczono co dwa lata. Jednak zdecydowano się zmienić formułę na lata nieparzyste, aby turniej nie był rozgrywany w tym samym roku co mistrzostwa świata. Dlatego wyjątkowo odbędzie się rok po roku.

Dowiedz się więcej na temat: Puchar Narodów Afryki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje