Dynamo Moskwa - Lokomotiw Moskwa 5-1 w 14. kolejce ligi rosyjskiej. Grali Szymański i Krychowiak

Aż trzy czerwone kartki pokazał arbiter w derbach Moskwy, w których Sebastian Szymański okazał się znacznie lepszy od Grzegorza Krychowiaka. Obaj rozegrali 90 minut, a Dynamo Moskwa pokonało Lokomotiw aż 5-1!

Liga rosyjska: sprawdź szczegóły

Derby Moskwy były też starciem dwóch reprezentantów Polski - po przeciwnych stronach barykady stanęli Sebastian Szymański i Grzegorz Krychowiak. W drużynie Lokomotiwu nie zagrał Maciej Rybus, który pauzował za żółte kartki.

Lokomotiw, choć w Lidze Mistrzów radzi sobie przyzwoicie, w lidze wciąż przeżywa spory kryzys. W meczu z Dynamem przegrywał już od 3. minuty, gdy bramkę po rzucie rożnym zdobył Roman Jewgienjew.

Pół godziny później było już 2-0 po bramce Clintona N'Jie, a w 38. minucie na placu gry zostało tylko dziesięciu zawodników Lokomotiwu. W ciągu dwóch minut dwie żółte kartki zobaczył Slobodan Rajković.

Paradoksalnie, wówczas Lokomotiw zdobył bramkę kontaktową. Tuż przed przerwą bramkę po dośrodkowaniu Antona Miranczuka zdobył Ze Luis.

W drugiej połowie na 3-1 podwyższył jednak szybko Daniił Lesovoy, po akcji, której początek dała strata piłki Krychowiaka. Cztery minuty później czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Lokomotiwu za interwencję ręką poza polem karnym. Goście musieli grać w dziewiątkę!

Dynamo nie chciało być gorsze i także odpowiedziało rywalom czerwoną kartką. W 78. minucie z boiska wyleciał Siergiej Parszywliuk.

Grający wciąż w przewadze jednego zawodnika gospodarze tuż przed końcem meczu podwyższyli prowadzenie. Najpierw bramkę z rzutu karnego zdobył Daniił Fomin, a później rywala dobił jeszcze Konstantin Rausch.

Dynamo Moskwa - Lokomotiw Moskwa 5-1 (2-1)

Bramki: 1-0 Jewgienjew (3.), 2-0 N'Jie (33.), 2-1 Ze Luis (45+2.), 3-1 Lesovoy (60.), 4-1 Fomin (85. - z rzutu karnego).

Czerwona kartka: Lokomotiw - Rajković (38. - za dwie żółte), Guilherme (64.), Dynamo - Parszywliuk (68.).

. Guilherme39′ 64′
54′ 78′ Siergiej Parszywluk
Dmitri Zhivoglyadov66′
 3′ Roman Evgenjev
Murilo Cerqueira Paim
24′ Zaurbek Pliev
Slobodan Rajković37′ 38′
Dmitri Skopintsev
Władisław Ignatjew
83′ Charles Kaboré
Grzegorz Krychowiak
 33′ 68′ Clinton Mua N'Jie
Dmitri Rybchinskiy46′
 60′ Daniil Lesovoy
Daniil Kulikov34′ 66′
 86′ (k.) 90′ Daniil Fomin
Anton Miranczuk46′
28′ Sebastian Szymański
Fiodor Smołow34′
83′ Konstantin Tyukavin
José Luís Mendes Andrade  45′ 85′
David Sangare
Anton Koczenkow66′
Aleksandr Kutitskiy
Andrey Savin
90′  90′ Konstantin Rausch
Artur Cherny
Sergey Slepov
Vitali Lystsov
83′ Guillermo Varela
Stanislav Magkeev46′ 84′
Vladislav Karapuzov
Aleksandr Siljanov
68′ Nikola Moro
Nikita Iosifov
90′ Vladimir Moskvichev
Maksim Mukhin66′
Igor Shkolik
Nikolay Titkov
83′ 90′ Anton Terekhov