Reklama

Reklama

Duże osłabienie reprezentacji Francji. Zyska na tym afrykański mocarz

Bryan Mbeumo, który ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Francji, w tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze chce wystąpić w barwach Kamerunu - poinformowała piłkarska federacja tego afrykańskiego kraju.

W komunikacie związku napisano, że kończący w niedzielę 23 lata skrzydłowy występującego w angielskiej ekstraklasie Brentfordu zdecydował się na ten krok dzięki "przywróceniu wiarygodności" federacji, na której czele stoi jeden z najlepszych afrykańskich piłkarzy ostatnich lat Samuel Eto'o. Trenerem drużyny narodowej jest z kolei inny były zawodnik Rigobert Song.

Kamerun zyskuje kosztem Francji

W tym roku chęć reprezentowania Kamerunu wyrazili także dwaj inni gracze, których rodzina się stamtąd wywodzi: skrzydłowy Georges-Kevin Nkoudou i pomocnik Olivier Ntcham. Żaden z nich nie zadebiutował w seniorskiej drużynie narodowej Francji.

Reklama

Mbeumo jest piłkarzem Brentfordu od 2019 roku, kiedy przeniósł się tam z francuskiego Troyes. Przyczynił się do awansu londyńskiego klubu do Premier League w ubiegłym roku, a w sezonie 2021/22 zdobył w tych rozgrywkach cztery bramki. Brentford zakończył je na 13. pozycji.

W MŚ w Katarze Kamerun zagra w grupie z Brazylią, Serbią i Szwajcarią. Turniej potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL