Reklama

Reklama

Dunga selekcjonerem reprezentacji Brazylii

50-letni Carlos Dunga został nowym selekcjonerem reprezentacji Brazylii w miejsce zdymisjonowanego Luiza Felipe Scolariego.

Scolari rozstał się z reprezentacją Brazylii po mundialu w tym kraju, który "Canarinhos" zakończyli na czwartym miejscu po klęskach w dwóch ostatnich spotkaniach: 1-7 z Niemcami w półfinale i 0-3 z Holandią w meczu o trzecie miejsce.

Scolari prowadził kadrę od 2012 roku, a wcześniej w latach 2001-2002, kiedy to sięgnął z drużyną po złoty medal MŚ w Korei Południowej i Japonii.

Dunga był już selekcjonerem Brazylii w latach 2006-2010, kończąc poprzednią przygodę z kadrą na ćwierćfinale mundialu w RPA (porażka 1-2 z Holandią).

Reklama

Dunga rozegrał 91 meczów w barwach "Canarinhos", a w 1994 roku jako kapitan zespołu poprowadził go do triumfu na mundialu w USA.

Cztery lata później Brazylia pod wodzą Dungi sięgnęła po srebro na MŚ we Francji.

Dunga sporą część kariery piłkarskiej spędził w klubach brazylijskich. W Europie grał m.in. w Fiorentinie i VfB Stuttgart.

Ostatnio był trenerem Internacionalu Porto Alegre.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL