Reklama

Reklama

Dunga poprowadzi też reprezentację olimpijską Brazylii

Selekcjoner drużyny narodowej Carlos Dunga będzie też trenerem olimpijskiej reprezentacji Brazylii, która wystąpi w turnieju piłkarskim przyszłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro.

Brazylijska Konfederacja Piłkarska (CBF) zdecydowała, że Dunga zastąpi na tym stanowisku Alexandre Gallo, który od 27 miesięcy opiekował się kadrą do lat 20 i olimpijską.

Reklama

"Komisja Techniczna federacji doszła do wniosku, by odsunąć Alexandre Gallo od pracy z tymi drużynami" - napisano w oświadczeniu CBF i poinformowano, że reprezentację dwudziestolatków poprowadzi Mario Rogerio Reis Micalle, a Dunga będzie odpowiedzialny za przygotowania zespołu, który wystąpi w igrzyskach.

Złoto olimpijskie to jedyne prestiżowe trofeum piłkarskie, którego Brazylia nigdy nie wywalczyła. W igrzyskach występują zespoły złożone z piłkarzy, którzy rocznikowo nie ukończyli 23. roku życia, ale w składzie może się znaleźć trzech starszych graczy.

Po ubiegłorocznym mundialu, w którym "Canarinhos" w roli gospodarzy zajęli czwarte miejsce, 51-letni obecnie Dunga po raz drugi został selekcjonerem zespołu narodowego. Wcześniej pełnił tę funkcję w latach 2006-10. Wtedy krótko też pracował z drużyną olimpijską, która pod jego wodzą na igrzyskach w Pekinie 2008 roku zajęła trzecie miejsce.

Jako piłkarz w reprezentacji rozegrał 91 meczów i zdobył sześć goli. Był kapitanem mistrzów świata z 1994 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Carlos Dunga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje