Reklama

Reklama

Drużyny z Brazylii za darmo będą wypożyczać zawodników do Chapecoense

Zespoły w Brazylii zadeklarowały, że będą za darmo wypożyczać swoich piłkarzy do Chapecoense. Niektóre kluby zasugerowały także, żeby drużyna przez trzy lata, niezależnie od sportowej formy, nie mogła spaść z ligi.

Piłkarze z ekipy Chapecoense zginęli w katastrofie lotniczej w Kolumbii. Tylko trzech z nich przeżyło wypadek: Alan Ruschel, Nato i Jackson Follmann. Bramkarz Danilo zmarł w wyniku odniesionych obrażeń w szpitalu. Na pokładzie samolotu znajdowało się 22 zawodników oraz sztab trenerski Chapecoense.

Drużyny z najwyższej ligi rozgrywkowej w Brazylii chcą za darmo wypożyczać piłkarzy do Chapecoense, tak żeby klub mógł nadal kontynuować grę w lidze.

- Najprawdopodobniej, Chapecoense nie będzie w stanie stworzyć składu na przyszły rok, dlatego też wiodące kluby z ligi mogłyby za darmo wypożyczać im zawodników. Jednego albo dwóch - powiedział wiceprezes brazylijskiej federacji piłkarskiej Adalberto Preis.

Reklama

Ponadto drużyny Corinthiasu, Santosu, Palmeiras i Sao Paulo zasugerowały, żeby Chapecoense nie mogło spaść z ligi przez najbliższe trzy lata, niezależnie od tego, jak będzie spisywać się sportowo.

Nieoficjalnie w mediach mówi się także o tym, że topowe europejskie kluby, jak Real Madryt, Paris Saint-Germain, czy FC Barcelona będą chciały wspomóc finansowo poszkodowaną drużynę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje