Reklama

Reklama

Drużyna Davida Beckhama - Reszta Świata 3-1

David Beckham poprowadził połączoną piłkarską drużynę Anglii i Irlandii do zwycięstwa 3-1 nad Resztą Świata w charytatywnym meczu rozegranym na Old Trafford w Manchesterze. W spotkaniu zabrakło francuskich gwiazd Zinedine'a Zidana i Patricka Vieiry.

Na trybunach zasiadło 75 tysięcy widzów, a mecz poprzedzony został minutą ciszy, którą uczczono pamięć co najmniej 129 ofiar serii zamachów terrorystycznych w Paryżu. Wszyscy piłkarze grali z czarnymi opaskami na koszulkach.

Mecz był zwieńczeniem akcji UNICEF-u promującej futbol jako pozytywną wartość wśród dzieci na całym świecie i jednocześnie 10. rocznicą działalności Beckhama jako Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.

Na 15 minut przed końcem meczu doszło do historycznego wydarzenia - 40-letniego Davida Beckhama, gospodarza spotkania, zastąpił na murawie jego najstarszy syn, 16-letni Brooklyn.

Reklama

Bramki dla zwycięzców zdobyli Paul Scholes oraz dwie - Michael Owen. Wyspiarzy poprowadził legendarny szkoleniowiec sir Alex Ferguson, u którego rozpoczęła się kariera fenomenalnego Beckhama, zaś ekipę rywali - Włoch Carlo Ancelotti. Beckham był kapitan Anglii i Irlandii, a Portugalczyk Luis Figo drużyny Reszty Świata. Sędziował niemniej słynny Włoch Pierluigi Collina. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy