Reklama

Reklama

Drogba poprosił FIFA o zgodę na zmianę klubu

Didier Drogba zwrócił się do FIFA z prośbą o zgodę na zmianę klubu poza oknem transferowym. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej zakończył już sezon w Chinach, a chciałby jak najlepiej przygotować się do styczniowego Pucharu Narodów Afryki.

Po zdobyciu w maju Pucharu Europy z Chelsea Londyn Drogba zakończył ośmioletnią przygodę z tym klubem i przeniósł się do Szanghaj Shenhua, gdzie - według medialnych spekulacji - zarabia milion euro miesięcznie.

34-letni Drogba ma umowę do 2014 roku, ale nie chce bezczynnie czekać do stycznia, kiedy oficjalnie będzie można przeprowadzać transfery. Reprezentant "Słoni" chciałby już teraz otrzymać specjalne pozwolenie na wypożyczenie.

Drogba nie ujawnił, do jakiej drużyny miałby trafić, zaś FIFA nie zajęła jeszcze stanowiska w tej sprawie. Do tej pory nie zgadzała się na zmiany barw klubowych poza letnim i zimowym oknem transferowym. W ostatnich latach m.in. Anglik David Beckham i Francuz Thierry Henry po zakończeniu sezonu w Stanach Zjednoczonych musieli czekać do nowego roku.

Reklama

Napastnik z WKS chciałby w nowym klubie szykować się do rozpoczynających się 19 stycznia 2013 mistrzostw kontynentu w RPA.

Media spekulują na temat jego możliwego powrotu do Chelsea, ale gdyby nawet transfer doszedł do skutku i FIFA przychyliła się do jego prośby, Drogba nie zagra w decydującym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Londyńczycy 5 grudnia muszą wygrać z duńskim Nordsjaelland i czekać na porażkę Juventusu Turyn z Szachtarem Donieck. Jeśli te warunki nie zostaną spełnione, obrońcy trofeum odpadną z rozgrywek.

Poważnie zainteresowany zatrudnieniem Drogby jest też Juventus Turyn.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy