Reklama

Reklama

Dożywotnia dyskwalifikacja byłego działacza FIFA

Były członek Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Vernon Manilal Fernando ze Sri Lanki otrzymał dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych związanych z futbolem.

Zakaz obejmuje zarówno działalność na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

FIFA zaostrzyła karę nałożoną wcześniej na 63-letniego działacza piłkarskiego, która wykluczała go ze struktur światowego futbolu na osiem lat.

Fernando był bliskim współpracownikiem Katarczyka Mohameda Bin Hammana, który został dożywotnio wykluczony ze struktur FIFA z powodu działań korupcyjnych. Obu byłym działaczom FIFA udowodniono bardzo poważne naruszenia kodeksu etyki tej organizacji, związane m.in. z wyborem państw organizatorów finałów mistrzostw świata.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama