Reklama

Reklama

Donieck ma już stadion na Euro 2012

W sobotę wieczorem w Doniecku otwarto nowy stadion piłkarski na Euro-2012. Fakt ten zwiększa szanse równego podziału miast-gospodarzy mistrzostw na Ukrainie i w Polsce - uważa dyrektor ukraińskiego narodowego komitetu organizacyjnego ME 2012, Markijan Łubkiwski.

"Formuła cztery miasta-gospodarze Euro 2012 na Ukrainie i cztery w Polsce jest jak najbardziej realna" - powiedział Łubkiwski tuż przed ceremonią otwarcia donieckiego stadionu Donbas-Arena.

Dyrektor ukraińskiej części turnieju nie ukrywa, że prócz gotowego już stadionu Donieck powinien uporać się z opóźnieniami w przygotowaniach infrastruktury, jednak jest przekonany, że władze miasta zdołają to zrobić.

"Jeśli zbudowano tu taki stadion, to z hotelami, lotniskiem i transportem miejskim też nie powinno być problemów" - powiedział w rozmowie z polskimi dziennikarzami.

Reklama

50-tysięczny stadion w Doniecku powstał za pieniądze ukraińskiego oligarchy, właściciela klubu piłkarskiego Szachtar Donieck, Rinata Achmetowa. Ogólna wartość projektu wraz z otaczającym go parkiem wyniosła 400 mln dolarów.

W maju UEFA ogłosiła, że spośród czterech ukraińskich kandydatów do organizacji ME-2012 do przyjęcia meczów tego turnieju na razie gotów jest tylko Kijów.

Charków, Donieck i Lwów dostały na nadrobienie zaległości czas do końca listopada. Ostateczny werdykt w sprawie ukraińskich gospodarzy Euro 2012 UEFA ogłosi 10 grudnia.

Jarosław Junko

Dowiedz się więcej na temat: stadiony | donieck | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje