Reklama

Reklama

Donald Trump zbojkotuje mecze NFL i MLS, jeśli zawodnicy nie wstaną na hymn

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że nie będzie oglądał meczów ligi futbolu amerykańskiego (NFL) ani spotkań piłki nożnej, jeśli zawodnicy będą klęczeć podczas hymnu na znak protestu przeciwko systemowemu rasizmowi.

W ubiegłym tygodniu federacja piłkarska USA zapowiedziała, że usunęła z przepisów wymaganie, aby zawodnicy stali podczas hymnu. Stwierdzono, że to niewłaściwy wymóg, który odwraca uwagę od ruchu Black Lives Matter.

Zapis wprowadzono w 2017 roku, kiedy piłkarka drużyny narodowej Megan Rapinoe uklękła w geście solidarności z futbolistą amerykańskim Colinem Kaepernickiem. On pierwszy w ten sposób wyraził swój sprzeciw przeciwko dyskryminacji rasowej.

W czerwcu także komisarz ligi NFL Roger Goodell przyznał, że błędem było niewysłuchanie Kaepernicka i innych zawodników. W dobie nasilonych protestów po zabójstwie George'a Floyda przez policjanta jednoznacznie potępił rasizm.

Reklama

"Nie zamierzam tego oglądać. Wygląda na to, że NFL zmierza w tym samym kierunku, ale ja na to patrzeć nie będę" - napisał Trump na Twitterze.

Prezydent USA nie pierwszy raz skrytykował taką postawę. Jego zdaniem klękanie podczas hymnu jest "zniewagą dla naszego kraju i naszej flagi".

mm/ krys/Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL