Reklama

Reklama

Domenech zostanie na stanowisku

Raymond Domenech nadal cieszy się zaufaniem Francuskiej Federacji Piłkarskiej i pozostanie na stanowisku selekcjonera drużyny narodowej - oświadczył w środę szef federacji Jean-Pierre Escalettes.

Federacja dokonała bilansu pracy Domenecha po pierwszych trzech meczach eliminacji mistrzostw świata 2010 roku. Bilans nie był najlepszy (porażka z Austrią 1:3, wygrana z Serbią 2:1, remis z Rumunią 2:2), ale federacja nie zdecydowała się na odwołanie trenera.

W środę losy Domenecha ważyły się już po raz drugi w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Po bardzo słabym występie Francuzów na Euro-2008 francuskie media domagały się dymisji Domenecha, ale 3 lipca federacja stanęła po jego stronie, powierzając mu prowadzenie drużyny w eliminacjach MŚ.

Reklama

Domenech jest trenerem reprezentacji Francji od 12 lipca 2004 roku. Pod jego kierunkiem "trójkolorowi" rozegrali 59 meczów. Bilans: 33 zwycięstwa, 18 remisów i 8 porażek (bramki 88-38). W mistrzostwach świata w 2006 roku Francuzi zajęli drugie miejsce, przegrywając w finale po rzutach karnych z Włochami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje