Reklama

Reklama

Dobry wynik dla Polaków w meczu Mołdawia - Ukraina

Mołdawia zremisowała u siebie bezbramkowo z Ukrainą w meczu grupy H eliminacji mistrzostw świata. Obie drużyny są rywalami reprezentacji Polski.

Październikowe mecze eliminacyjne Ukraińców z Mołdawią i Czarnogórą miały być ostatnim dla Olega Błochina, którego na ławce trenerskiej reprezentacji ma zastąpić Mykoła Pawłow. Błochin jednak  nie pojechał z drużyną do Mołdawii, bo wylądował w szpitalu, a drużynę poprowadził jego asystent Andrij Bal.

Ukraińcy którzy z dobrej strony pokazali się w meczu z Anglikami na Wembley (1-1) rozczarowali i zanotowali swój drugi remis w eliminacjach.

O przebiegu gry świadczyć może statystyka rzutów rożnych - 11-1 na korzyść Ukraińców. Kłopotem była jednak skuteczność. Po Euro 2012 z gry w reprezentacji zrezygnowali Andrij Szewczenko i Andrij Woronina, a w Kiszyniowie zabrakło strzelca gola w meczu z Anglią na Wembley Jewhena Konoplianki.

Reklama

W drużynie Mołdawii do 79. minuty na boisku przebywał zawodnik Cracovii Aleksandru Suworow.

Mołdawia - Ukraina 0-0

Sędziował: Clement Turpin (Francja).

Mołdawia: Stanislav Namasco; Alexandru Onica, Victor Golovatenco, Alexandru Epureanu, Petru Racu; Serghei Covalciuc (61. Alexandr Pascenco), Alexandru Gatcan, Simion Bulgaru, Alexandr Suvorov (79-Gheorghi Ovseannicov), Alexandru Dedov - Igor Picusciac (84-Anatolie Doros).

Ukraina: Andrij Piatow; Jewhen Selin, Bohdan Butko, Jewhen Czaczeridi, Oleg Gusiew (79. Marco Devic); Andrij Jarmolenko, Anatolij Tymoszczuk, Taras Mychalik, Denys Garmasz (60. Jewhen Selezniow), Rusłan Rotan - Roman Zozulia (74. Artem Milewski).

Grupa G el. MŚ - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL