Reklama

Reklama

Diego Maradona nie żyje. ​"L'Osservatore Romano" o Argentyńczyku: Idol, bardzo ludzki ze swymi słabościami

"Idol" - tak watykański dziennik "L'Osservatore Romano" zatytułował artykuł o zmarłym Diego Maradonie. Gazeta wspomina jego osiągnięcia i pisze też o "słabości geniusza". Według dziennika, niektóre gole legendy piłki zasługują na to, by "trafić do muzeum".

Na łamach tych zwrócono uwagę na to, że Maradona był "bardzo ludzki ze swoimi kruchościami", a jego życie mijało "między światłami a cieniem".

"Ale wielkim postaciom gotowym jest się wybaczyć wszystko albo prawie" - zauważył watykański dziennik.

Przypomniał jednocześnie: "Historia pełna jest geniuszy, którzy w swoim życiu nie byli wzorami do naśladowania. Lecz w przypadku artystów w ostatecznym rachunku liczą się dzieła".

"Niektóre gole Maradony mogłyby spokojnie trafić do muzeum z racji swego piękna" - przyznała gazeta.

Reklama

Przypomniała spotkania papieża Franciszka z jego rodakiem, w tym pierwsze w Watykanie w 2014 roku. Przytoczyła słowa, jakie skierował do piłkarza: "Czekałem na ciebie".

sw/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL