Reklama

Reklama

Diego Maradona chce kandydować na prezesa FIFA

Argentyńczyk Diego Maradona chce kandydować na prezesa FIFA. Legendarny piłkarz potwierdził to w rozmowie z urugwajskim dziennikarzem. Wcześniej chęć uczestniczenia w wyborach wyrazili szef liberyjskiego związku Musa Bility i brazylijski zawodnik Zico.

Maradona w majowych wyborach popierał jordańskiego księcia Alego ibn Husajna.

Kierujący światowym futbolem od 17 lat Joseph Blatter zapowiedział 2 czerwca, że ustąpi ze stanowiska. Szwajcar cztery dni po reelekcji na piątą kadencję ogłosił rezygnację. To pokłosie afery korupcyjnej i zatrzymań wysokich rangą działaczy FIFA. Następca Blattera wybrany zostanie między grudniem a lutym.

20 lipca w Zurychu w czasie nadzwyczajnego posiedzenie Komitetu Wykonawczego zostanie ustalona data wyborów prezydenta tej organizacji.

Reklama

27 maja, tuż przed kongresem FIFA, na zlecenie amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości aresztowano w Zurychu siedmiu działaczy FIFA, którzy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Chodzi o kwoty w sumie ponad 100 mln dolarów. Osobne śledztwo Szwajcarów skupia się na nieprawidłowościach przy przyznaniu Rosji i Katarowi praw do organizacji mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku. Do nieprawidłowości miało dojść również przy wyborze gospodarzy dwóch wcześniejszych mundiali - w Niemczech (2006) i RPA (2010).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy