Reklama

Reklama

Diego Armando Maradona nie żyje

25 listopada zmarł Diego Armando Maradona, jeden z największych piłkarzy wszech czasów, genialny pomocnik, podał argentyński dziennik "Clarin". Miał 60 lat. Był symbolem wielkiego zawodnika, który także miał jednak wielkie ludzkie słabości.

Diego Armando Maradona zmarł dziś po południu w swoim domu w San Andrés. Miał zawał, ale mimo że na miejsce przyjechało dziewięć karetek, nie udało się go uratować - napisał dziennik "La Nacion".

Reklama

Dokładnie przed dwoma tygodniami, 11 listopada, Maradona opuścił klinikę Olivos, po tym jak kilka dni wcześniej przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu. Potem Argentyńczyk kontynuował rehabilitację w domu w jednej z dzielnic Buenos Aires, gdzie leczył się również z uzależnienia od alkoholu.

Maradona to przede wszystkim mistrz świata z 1986 roku, gdzie pamiętamy jego wspaniałą bramkę przez pół boiska w meczu z Anglią. W tym samym spotkaniu strzelił także gola ręką, o czym później powiedział, że to była "ręka boga". Przeprosił za nią dopiero w 2008 roku.

Jest kochany jednak nie tylko w swojej ojczyźnie, ale także w Neapolu. Doprowadził bowiem klub z biednego południa Włoch do dwóch mistrzostw tego kraju, czym dano prztyczka w nos bogatej północy.

Tam jednak miał też mieć do czynienia z mafią, a wiązało się to z jego uzależnieniem od narkotyków. Podobno w Neapolu też wiele dzieci ma na imię Diego i nie tylko dlatego, że go tam uwielbiano.

Od wielu lat toczy się dyskusja, kto był większym piłkarzem - Maradona czy Pele. Teraz wśród żywych został tylko Brazylijczyk.

Maradona niedawno obchodził urodziny, bo przyszedł na świat 30 października 1960 roku w Lanus. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w małym klubiku Estrella Roja, ale mając osiem lat zauważyli go skauci. Trafił do Los Cebollitas, juniorskiego zespołu Argentinos Juniors. Już jako 12-latek zachwycał swoja techniką podczas przerw w meczach pierwszego zespołu.

Dowiedz się więcej na temat: Diego Armando Maradona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje