Reklama

Reklama

Didier Drogba przywitany w Shanghaju

Około 300 chińskich kibiców przywitało w sobotę w Szanghaju Didiera Drogbę. Reprezentant piłkarskiej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej od nowego sezonu będzie grał w barwach miejscowego klubu Shenhua.

34-letni napastnik podpisał 2,5-letni kontrakt, który zapewnia mu wynagrodzenie w wysokości 300 tys. dolarów tygodniowo.

Jego decyzja przenosin do Chin była obszernie komentowana. Miał on bowiem również propozycję pozostania u triumfatora tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Chelsea Londyn.

W Szanghaju gra już jego dawny kolega klubowy Francuz Nicolas Anelka. A trenerem jest były selekcjoner reprezentacji Argentyny Sergio Batista.

Wielu kibiców postanowiło przywitać nową gwiazdę bezpośrednio na lotnisku. Nie przeszkadzała im bardzo wczesna pora lądowania Drogby. Grupki fanów ubrały się nawet w klubowy dres z napisem "Drogba 11" na plecach. Oni wierzą, że duet światowych napastników poprowadzi ich zespół do mistrzostwa.

Reklama

- Jestem bardzo podekscytowany tym, że  taki piłkarz będzie grał w naszej drużynie. To wielki zawodnik. Jestem dumny z tego, że wybrał Szanghaj - powiedział jeden z kibiców na lotnisku Roy Zhu.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy