Reklama

Reklama

Dick Advocaat zrezygnował z posady asystenta selekcjonera

Dick Advocaat nie jest już asystentem selekcjonera piłkarzy Holandii. Po kilku miesiącach zrezygnował z posady asystenta selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Holandii Danny'ego Blinda.

"Jestem zaskoczony i rozczarowany" - przyznał pierwszy szkoleniowiec, który liczył na współpracę z 68-letnim kolegą do mistrzostw świata 2018.

 

"Kiedy pytałem Dicka, czy zgodzi się być moim asystentem, odniosłem wrażenie, że chciał się zobowiązać na dłuższy czas" - powiedział Blind, który liczył na to, że doświadczony szkoleniowiec pomoże mu uniknąć powtórki wpadki z eliminacji Euro 2016 i zakwalifikować się do mundialu w Rosji.

 

Jednak Advocaat zrezygnował jeszcze przed pierwszym meczem eliminacji i prawdopodobnie poprowadzi Fenerbahce Stambuł. O swojej oficjalnie poinformował Holenderski Federację Piłkarską (KNVB).

Reklama

 

"Pomarańczowi" zmierzą się we wrześniu na wyjeździe ze Szwecją, a poza tym w grupie A rywalizować będą także z Białorusią, Francją, Luksemburgiem, i Bułgarią.

 

Advocaat już dwa razy samodzielnie prowadził zespół Holandii, poprzednio był jego szkoleniowcem w latach 2002-2004. Poza tym był selekcjonerem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korei Południowej, Belgii, Rosji i Serbii. Pracował także w wielu klubach, m.in. w Holandii, Rosji i na Wyspach Brytyjskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje